ابزار سلامت و طبی

ترازو چیست ؟ خرید ترازوی دیجیتال مناسب

ترازو چیست ؟ خرید ترازوی دیجیتال مناسب

خرید ترازوی دیجیتال مناسب : ترازو دستگاهی جهت تعیین وزن اجسام می باشد که از سالیان دور نیاز انسان ها در مصارف گوناگون بوده است، در مواردی نیز علاوه بر وزن کلی اجسام ، وزن ترکیبی اجسام نیز توسط ترازو توزین می گردد ، ترازوی طلا کشی که به ترازو زرگری نیز معروف می باشد که در زمان توزین، ترازو، وزن طلای به کار رفته در اجسام، توزین و مشخص می نماید، در نمونه ی دیگر می توان تعیین وزن و ترکیب وزنی آلیاز های فلزی را نام برد.

ترازو یکی از قدیمی ترین ابزار جهت اندازه گیری می باشد ، که گذشته ی صنعت ترازو به حدود 5000 سال قبل از میلاد باز می گردد، با توجه به مقبره های فراعونه ی مصر دیده می شود که نقاشی ترازو نی بروی مقبره ها حکاکی و درج گردیده است، همچنین در زمان عهد عتیق به ترازو نیز اشاره های کوچکی گردیده است .

 

ترازوی دیجیتال چیست؟

ترازوی دیجیتال دستگاهی است برای اندازه گیری وزن افراد یا اجسام که اعداد و ارقام را به صورت دیجیتالی نشان می دهد و دارای سنسور حساسی می باشد، همچنین متشکل است از مدارهای و برد های الکتریکی می باشد. ترازوی دیجیتال در اندازه های مختلف و برای موارد متعددی کاربرد دارد. این ترازوها درصد خطای کمتری دارند به همین جهت برای اندازه گیری های دقیق از آن استفاده می شود. همچنین در ترازوی دیجیتال امکان ذخیره اعداد و ارقام وجود دارد که همین موضوع باعث شده جایگاه ویژه ای داشته باشد و داشتن بارکد خوان در آنها موجب تسریع در کارها می شود.

انواع ترازوی دیجیتال

با پیشرفت روز افزون ترازوهای دیجیتال روش های سنجش وزن با دقت و بالاترین کیفیت انجام می شود نسبت خطا در ترازوهای دیجیتال به ترازوهای قدیمی از بین رفته است توسعه و پیشرفت صنعت ترازوهای دیجیتال باعث شده است که تولید کنندگان به تولید ترازوهای رطوبت سنج مقایسه ای و ترازوهایی با دقت 0/0001 گرم بپردازند روش کار با ترازوهای دیجیتال بسیار آسان و راحت می باشد .

ترازوی دیجیتال جزء زیر مجموعه های تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق است  که دارای انواع و مدل های مختلفی می باشد . برای خرید ترازوی دیجیتال با قیمت مناسب در کرج ، از سایت هانیلو دیدن فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید